Nokia XR20 sızıntısı dayanıklı orta sınıf telefonu işaret ediyor

Nokia kısa süre önce 27 Temmuz’da dayanıklı bir telefon tanıtacağını açıklamıştı. Söz konusu açıklamada, bu telefon konusunda dayanıklılığı dışında bir detay verilmemişti. Nokia’nın topluluk forumunda yapılan bir paylaşım, telefonun Nokia XR20 ismiyle resmiyet kazanabileceğini gösterirken; tasarımı konusunda da ipucu veriyor.

Fotoğrafta koyu mavi renkli bir cihaz görülüyor. Cihazın üzerinde su damlalarının olması ise akıllı telefonun IP68 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olduğunu düşündürüyor.

Kamera adası, Nokia’nın ilk paylaşımındakine benzer görünüyor. Fotoğrafta cihazın alt kenarındaki hoparlör ızgarası, USB-C girişi ve 3.5 mm. kulaklık jakı göze çarpıyor. Sol kenarda da güç butonu yer alıyor.

Dedikodulara göre, Nokia XR20 Qualcomm Snapdragon 480 işlemciyle gelecek. 6.67 inç HD+ çözünürlüklü LCD ekran, 48 ve 13 megapiksel arka kameralar ve 5000 mAh pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun