Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Nokia World öncesinde Windows Phone cihazları Lumia 800 ve Lumia 710 internete...

Nokia World öncesinde Windows Phone cihazları Lumia 800 ve Lumia 710 internete sızdı

Nokia World 2011 yarın öğleden önce İngiltere’nin başkenti Londra’da başlıyor. Açılış konuşmasını şirketin CEO’su Stephen Elop yapacak. Elop’un Nokia’nın ilk Windows Phone cihazlarını tanıtması bekleniyor. Bu büyük tanım öncesinde Nokia Lumia 800 ve Nokia Lumia 710 olarak adlandırılan ve her ikisi de Windows Phone platformunda çalışan iki cihazın fotoğrafları internete sızdı.

Bu iki cihazdan ilki olan Nokia 800’ün daha önce çıkan haberleri destekleyecek şekilde Sea Ray, Nokia 710’un ise Sabre kod adıyla anılan cihazlar olduğu belirtiliyor. Her iki cihazın da kasım ayı içinde Avrupa’da piyasaya çıkması bekleniyor. Türkiye’ye girişleriyse daha önce çıkan habere göre konuşacak olursak 2012 yılı içinde gerçekleşecek gibi görünüyor.

Sea Ray ya da diğer deyişle Nokia 800’ün Texas Instruments OMAP4 işlemciyle çalıştığı söylenmişti. Ancak Microsoft’un Windows Phone konusunda Qualcomm ile olan işbirliği göz önüne alındığında bu ihtimal gerçekleşir mi, bilinmez. 116.5 x 61.2 x 12.1 mm’lik boyutlara ve 142 gr. ağırlığa sahip olduğu belirtilen cihazın bataryasının 390 saate kadar bekleme süresi sunduğuna inanılıyor.

Sabre veya Nokia Lumia 710 olduğu söylenen cihazın 119 x 62.4 x 12.5 mm’lik boyutlara sahip olduğuna inanılıyor. 5 megapiksel kamera, tek çekirdekli 1.4 GHz’lik işlemci, 3.5 inç’lik WVGA ekran barındırdığı belirtilen Nokia Sabre ile ilgili sızıntılardan daha önce de bahsetmiştik.

Nokia World 2011’in açılış konuşması yarın öğleden önce TSİ 11:00’da başlayacak. Ayrıntıları her zaman olduğu gibi yine Teknoblog’da bulacaksınız.

İlgili – WinRumors

[Görsel – WinRumors]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
HMD Global Asha markasının ticari haklarını aldı

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz