Nokia T20 ile tablet pazarına geri dönüyor

Nokia, T20 adını taşıyan yeni cihazıyla tablet pazarına geri dönüyor. 10.4 inç ekranla gelen T20, uygun fiyatlı Android tablet seçenekleri arasında yerini alıyor. Tablet kutusundan Android 11’in saf versiyonuyla çıkacak. İki yıl boyunca işletim sistemi güncellemesi sözü veren Nokia, üç yıl boyunca da güvenlik güncellemesi ulaştıracak.

T20’nin 10.4 inç büyüklüğündeki LCD ekranı, 2000 x 1200 piksel çözünürlük sunuyor. Bu ekranın piksel yoğunluğu 224 ppi. Söz konusu ekran özellikleri, T20’yi biraz daha büyük bir ekrana sahip olan Amazon Fire HD 10 tablet ile aynı çizgiye yerleştiriyor. Ekranın maksimum parlaklık seviyesinin 400 nit olduğunu belirtmekte de fayda var.

Tablette ana malzeme olarak plastik yerine alüminyum tercih edilmiş. Ekranı ise sertleştirilmiş cam koruyor. IP52 sertifikası ise T20’ye toza ve suya karşı çok kuvvetli olmasa da koruma sağlıyor.

Tabletin kalbinde sekiz çekirdekli Unisoc T610 işlemci bulunuyor. Bu işlemci performans bakımından Snapdragon 600 serisi işlemcilerle aynı yerde duruyor. İşlemciye 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ya da 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. Depolama alanının üzerine microSD kart desteğiyle 512 GB daha eklenebiliyor.

nokia t20T20’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 8200 mAh kapasiteli pil veriyor. USB-C üzerinden doldurulan bu pil, 15W şarj desteğine sahip. Nokia’nın verdiği bilgiye göre, pil 15 saatlik bir genel kullanım sağlayacak. 8200 mAh pille 10 saat boyunca video izlemek veya 7 saat boyunca video görüşme yapmak da mümkün olacak.

Nokia tabletin hem Wi-Fi hem de LTE versiyonlarını kullanıcılarla buluşturacak. 8 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameranın olduğu tablette stereo hoparlörler mevcut. Nokia’nın T20 için dayanıklı bir kılıf hazırladığını belirtmekte de fayda var.

nokia t20Nokia T20 yurt dışında satışa sunuldu. Tabletin Wi-Fi versiyonu İngiltere’de 179.99 pounddan başlayan fiyatlarla satılacak. LTE versiyonun başlangıç fiyatı ise 199.99 pound olarak belirlendi.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun