Nokia S60 telefonları SMS tehdidi altında

Symbian S60 işletim sistemi ile çalışan Nokia cep telefonları “Curse of Silence” olarak adlandırılan bir virüsün tehdidi altında. Bu virüs cihazların SMS ve MMS mesajlarını almasını engelliyor. “The Chaos Computer Club” adındaki bir Alman grubun keşfettiği bu güvenlik açığı en az 33 karakter içeren bir e-posta mesajı ile cihazlara giriyor ve cihazların daha sonra başka mesajlar almasını engelliyor.

Curse of Silence saldırısından korunmanın tek yolu ise bir SMS engelleme uygulaması yükleyerek sadece belirlediğiniz kaynaklardan mesaj alımına izin vermek. Chaos Computer Club bu saldırı konusunda Nokia’yı ve GSM operatörlerini uyardı.

Bu saldırıdan etkilenmiş cihazlar için şu anda getirilebilecek tek çözüm cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmek. Nokia’nın bu problem için gelecek bellenim güncellemelerine bir çözüm ekleyip eklemeyeceğine dair planlar şimdilik bilinmiyor.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun