Ana Sayfa Manşetler Nokia Lumia telefonlarının görüntüleme yeteneklerini artırmak için Scalado'nun varlıklarını bünyesine katıyor

Nokia Lumia telefonlarının görüntüleme yeteneklerini artırmak için Scalado’nun varlıklarını bünyesine katıyor

Nokia mobil görüntüleme şirketi Scalado’dan varlık transferine dair planlarını açıkladı. Söz konusu anlaşmanın detayları tam olarak belli olmasa da Scalado’nun konuyla ilgili olarak yayınladığı basın bülteninde bu şirketin mevcut müşterilerine karşı tüm sorumluluklarını yerine getirmeyi sürdüreceği belirtildi. Bu durumda Nokia ile Scalado’nun arasındaki varlık satış anlaşması Scalado’nun RIM gibi diğer müşterilerini en azından kısa vadede etkilemeyecek.

Scalado Remove gibi, fotoğraflardan istenmeyen objeleri silen algoritmalarla biliniyor. Şirket Nokia ile yaklaşık on yıldır görüntüleme yazılımı üzerinde çalışıyordu, söz konusu satın anlaşması ile birlikte her iki şirket arasındaki ilişki yeni bir boyuta taşınacak. Nokia bu anlaşmaya Scalado’nun personeli, teknolojisi ve fikri mülkiyet haklarının yeni sahibi olacak. Bu hamleyle birlikte Finlandiyalı şirketin Lumia Windows Phone cihazlarının görüntüleme yeteneklerini artırmayı planladığı söyleniyor.

İlgili – Nokia
İlgili – Scalado

14,335BeğenenlerBeğen
11,810TakipçilerTakip Et
4,837TakipçilerTakip Et
38,610AboneAbone Ol

İNCELEMELER