Nokia’nın üst sınıf Lumia telefonları kamera özellikleriyle ön plana çıkıyor. Zaten Finlandiyalı şirket de tanıtımlarında bu alana fazlasıyla vurgu yapıyor. Bunu yaparken karşılaştırma yapmaktan da geri kalmıyor ve bu karşılaştırmalar da genellikle iPhone 5 ile gerçekleştiriliyor. iPhone 5 kullananları zombilere benzeten reklamın ardından yeni bir Nokia reklamı daha yurt dışında yayınlanmaya başladı.

nokia-lumia-925-vs-iphone-5-kamera-060813

Söz konusu reklam “Her Gün Daha İyi Fotoğraflar” sloganı eşliğinde, Nokia Lumia 925 ve Apple iPhone 5’i kamera performansları açısından karşılaştırıyor. Her iki telefonla çekilmiş kareler karşılaştırılıyor ve bu şekilde Windows telefonunun düşük ışık performansı ve renk doğruluğu bakımından Apple’ın akıllı telefonuna göre daha iyi olduğu gösteriliyor.

Apple da iPhone 5’in kamerasının en iyi akıllı telefon kamerası olduğunu iddia ediyor. Hatta geçtiğimiz aylarda yurt dışında yayınlanan bir Apple reklamı iPhone 5’in diğer modellere göre daha sık şekilde fotoğraf çekimi için tercih edildiğini öne sürüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
iPhone ve diğer Apple ürünlerinde fiyat artışı

Nokia ise Lumia 925 sahiplerinin iPhone sahiplerine göre daha iyi fotoğraf çekebileceklerini öne sürüyor. Windows telefonunda yer alan 8.1 megapiksel kamera altı segmentli bir lens barındırıyor, aynı zamanda PureView markasını ve Smart Camera adını taşıyan ve çeşitli özel çekim modları sunan bir uygulama içeriyor.

Şimdilik sadece yukarıdaki videoda yer alan karşılaştırmayla yetiniyoruz. Ancak Lumia 925 önümüzdeki haftalarda Türkiye’ye de giriş yapacak ve muhtemelen inceleme için test merkezimize konuk olacak. O zaman iki cihazın kamerasını kendi imkanlarımızla karşılaştırma fırsatı bulacağız.

İlgili >> YouTube

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz