Nokia Lumia 730 ile dünyanın en kalabalık özçekim fotoğrafı çekildi

nokia-730-lumia-selfie-231114

Nokia’nın Lumia 730 ve 735 Windows telefonlarının en çok öne çıkarılan tarafı ön kameraları olmuştu. Orta segmente mensup bu Windows Phone cihazının özçekim fotoğraf noktasındaki marifetini göstermeyi amaçlayan Microsoft, Coca Cola ile işbirliğine giderek bir özçekim fotoğraf denemesi gerçekleştirdi ve bir kareye yüzlerce insanı sığdırmayı başardı.

Lumia 730’un önde yer alan 5 megapiksel kamerasıyla yapılan grup çekiminde bir kare içine 1151 kişi sığdırıldı. Fotoğraf dün Bangladeş’te çekildi. Ne kadar katılımcının bulunduğunun belirlenmesi adına katılanlardan kayıt yapıp giriş yapmaları istendi.

Guiness’in özçekimle ilgili rekorları arasına baktığımızda Ellen DeGeneres tarafından çekilen ve Oscar ödülü alan sanatçıları barındıran fotoğrafın en çok retweet edilen özçekim olduğunu görüyoruz. Bunun dışında aynı anda 279 kişinin bir zincir oluşturarak kendi fotoğraflarını çekmesi de rekorlar kitabına giren bir girişim olarak yer almıştı.

Microsoft bu özçekim fotoğraf denemesinin rekorlar kitabına girmesi için başvurusunu yaptı, Guiness’ten onay bekliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...