Nokia C20 Plus tanıtıldı: Android Go, 4950 mAh pil

HMD Global, Nokia C20’yi nisan ayında tanıtmıştı. Şirket şimdi de telefonun Plus versiyonunu duyurdu. Nokia C20 Plus, tıpkı C20 gibi, Android 11 Go Edition ile kutusundan çıkıyor.

Akıllı telefonun kalbinde Unisoc SC9863A işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB RAM eşlik ediyor. Telefonun dahili depolama alanı kapasitesi ise 32 GB. Depolama alanının üzerine microSD kart desteğiyle 256 GB eklenebilecek.

C20 Plus, tek parça polikarbon bir kasaya sahip. 3D dalgalı tasarımın varlığının ise telefonu güçlü ve dayanıklı hâle geldiği belirtiliyor.

Nokia C20 Plus’ta 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü LCD ekran bulunuyor. Bu ekranın üzerindeki damla çentik, 5 megapiksel ekrana ev sahipliği yapıyor. Telefonun arkasındaki yuvarlak kamera adasında ise 8 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor.

Nokia C20 Plus’ta parmak izi tarayıcısı mevcut değil. Ancak yüzle kilit açma özelliğiyle kullanıcılara biyometrik bir seçenek sunuluyor. 3.5 mm. kulaklık jakı bulunan telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4950 mAh kapasiteli pil veriyor. microUSB girişi üzerinden doldurulan bu pil, 10W şarj desteğine sahip.

Nokia C20 Plus için mavi ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon Çin’de 16 Haziran’da 699 yuan (910 TL) karşılığında piyasaya çıkacak.

İLGİLİ HABERLER