Teknoblog Mobil

Nokia: “Anten tasarımı fiziksel tasarımdan önce gelir”

PAYLAŞ

Nokia, Apple’ın dün düzenlemiş olduğu basın toplantısındaki herhangi bir kötü izlenimi kendi lehine çevirmek için arayışa girmiş gibi görünüyor. Fırsatı kaçırmayan Finlandiyalı şirket bir basın açıklaması yaparak anten tasarım stratejilerini mükemmelleştirmek için yıllar boyu çok çalıştıklarını anlatan bir basın bülteni yayınladı.

Şirket arama performansını optimize edilmesi için anten tasarımını fiziksel tasarımın önünde tuttuklarını belirtiyor. “En ufak birşeyin” bile performansı alt üst edebileceğini vurgulayan şirket telefonun nasıl tutulacağı konusunda birçok araştırma yaptıklarını ve buna göre antenlerin yerini tam olarak belirlediklerinin altını çiziyor.

Nokia’nın basın açıklamasını aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

İlgili – Engadget

  • ercan akgül

    NOKİA N97 mini aldım başım belaya girecekti nerdeyse bu zayıf sinyal yüzünden birtürlü derdimi anlatamıyorum servise.test yaptık sorun yok deyip 3 kez yolladılar beni birde kasamı çatlatmışlar inkar ettiler değişmediler neyse bu yazıyı okudumda gerçekten telefon tutuşundanmış birde başımıza tutuş şekli çıktı silahmı buya.allahından bulsunlar beni az süründürmediler.