Teknoblog Mobil Nokia 5800 XpressMusic’e kapasitif dokunmatik ekran geliyor mu?

Nokia 5800 XpressMusic’e kapasitif dokunmatik ekran geliyor mu?

PAYLAŞIN

nokia-5800-tube-1-250-x-188Tayvan’lı telefon parça üreticilerinden çıkan yeni bir iddia daha: Nokai 5800 XpressMusic’in dokunmatik ekranı kapasitife dönüşebilir. Mevcut 5800 XpressMusic’te ekrana bastırmayı ve bazen de stylus kalem kullanmayı gerektiren dirençsel dokunmatik ekran bulunuyor. Nokia bu ekranı kapasitif versiyonla değiştirip Apple’ın iPhone’u ve piyasaya yeni çıkan LG Arena ve Samsung i8910 (OmniaHD) ile daha fazla rekabet edebilir hale getirmek istiyor. Bu plan çerçevesinde Mayıs ve Haziran ayında 2 milyon yeni ürün piyasaya çıkabilir.

Nokia N97’nin de benzer bir değişimden geçip geçmeyeceği henüz belli değil. Ancak dedikodular Nokia’nın bundan sonra çıkaracağı telefonlarda kapasitif dokunmatik ekrana yer vereceği, QWERTY klavyeyi kaldıracağı ve böylelikle de telefonlarını incelteceği yönünde. Nokia’nın 5800 XpressMusic modeli piyasaya çıktığı ilk dört ayda üç milyon adet sattı. iPhone’a bir alternatif olarak gösterilen bu modelin kapasitif ekranla daha fazla alıcı bulacağı tahmin ediliyor.

İlgili — DigiTimes

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia Steel HR akıllı saat ön siparişe çıktı

1 YORUM

  1. 2 arkadas 5800 aldik ikiside sorunlu gorusme yaparken karsidan gelen seste dalgalanma ve cizirti yapiyo arkadasinki degistirildi yenisindede ayni sorun var benimki henuz serviste neyapacagimizi sasirdik…!!!???

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz