Efsane telefon Nokia 3310 geri dönüyor

nokia 3310Nokia 3310, çıktığı dönemde özellikle gençlerin büyük ilgisiyle karşılanmıştı. Sağlamlığıyla da ayrı bir şöhret edinen telefon; merdivenden düştüğünde, üzerine bir içecek döküldüğünde veya çamura battığında bile çalışmayı başarmıştı. Bu nedenle, aradan geçen yıllara rağmen, 3310 internette kendisinden sıklıkla söz ettirebiliyor.

2000’de tanıtılan Nokia 3310, akıllı telefon pazarına geri dönmeye hazırlanıyor. Paylaştığı sızıntıların doğruluğuyla adından söz ettiren duyumcu Evan Blass, Nokia’nın popüler cep telefonunun geri dönüşünü MWC 2017’de duyuracağını iddia etti.

Nokia’nın yeni 3310’u Avrupa’da 59 avro karşılığında satacağı söyleniyor. Şirketin telefonun pazarlamasında uzun pil ömrü ve sağlam tasarımı üzerine odaklanacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

3310’un üretimi uzun yollar önce son bulmuştu. Ancak buna rağmen, cihaza olan ilgi bitmemişti. Telefon hâlâ üçüncü taraf kanallar üzerinden alınıp satılıyor. Bu ilgi, Nokia’yı yeniden 3310 üretmeye teşvik etmişe benziyor.

Nokia 3310 MWC 2017’de üç farklı cihazla birlikte boy gösterecek

Bu noktada yeni 3310’un asıl 3310’u üreten şirketin imzasını taşımayacağını belirtmek gerekiyor. Nokia markasını taşıyan telefonları üretme hakkı, HMD Global isimli başka bir Fin şirketi tarafından alınmıştı.

Nokia 3310, MWC 2017’de Nokia markasını taşıyan üç telefonla birlikte tanıtılacak. Söz konusu telefonların Nokia 3, 5 ve 6 adını taşımaları ve kutularından Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkmaları bekleniyor. Nokia’nın yeni Android telefonlarının Avrupa satış fiyatlarının ise 150 ila 150 avro arasında değişebileceği belirtiliyor.

FIFA EA’in futbol oyunlarındaki hakimiyetinden rahatsız

EA sahip olduğu lisanslar sayesinde futbol oyunları pazarında ciddi bir avantaja sahip. Bu durumdan rahatsız olan sadece EA'in rakipleri değil gibi görünüyor. Eurogamer sitesinin...

iPhone 13 Pro İncelemesi

Apple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ikisi "normal" olarak nitelendirebileceğimiz; ekran, işlemci, pil, yazılım...

Apple’ın yeni MacBook çipleri M1 Pro ve M1 Max adlarını taşıyabilir

Apple'ın "Unleashed" etkinliğinin başlamasından bir günden az bir zaman kala dedikodular devam ediyor. MacRumors tarafından verilen habere göre, Bloomberg'den Mark Gurman, yaygın olarak beklenen...

Apple Watch Series 7 Ön İnceleme – Video

Apple'ın Eylül etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7 cuma günü itibarıyla Türkiye'de de, dünya ile aynı anda satışa sunuldu. Apple'ın en yeni akıllı saati...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun