Efsane telefon Nokia 3310 geri dönüyor

google news abone ol

nokia 3310Nokia 3310, çıktığı dönemde özellikle gençlerin büyük ilgisiyle karşılanmıştı. Sağlamlığıyla da ayrı bir şöhret edinen telefon; merdivenden düştüğünde, üzerine bir içecek döküldüğünde veya çamura battığında bile çalışmayı başarmıştı. Bu nedenle, aradan geçen yıllara rağmen, 3310 internette kendisinden sıklıkla söz ettirebiliyor.

2000’de tanıtılan Nokia 3310, akıllı telefon pazarına geri dönmeye hazırlanıyor. Paylaştığı sızıntıların doğruluğuyla adından söz ettiren duyumcu Evan Blass, Nokia’nın popüler cep telefonunun geri dönüşünü MWC 2017’de duyuracağını iddia etti.

Nokia’nın yeni 3310’u Avrupa’da 59 avro karşılığında satacağı söyleniyor. Şirketin telefonun pazarlamasında uzun pil ömrü ve sağlam tasarımı üzerine odaklanacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

3310’un üretimi uzun yollar önce son bulmuştu. Ancak buna rağmen, cihaza olan ilgi bitmemişti. Telefon hâlâ üçüncü taraf kanallar üzerinden alınıp satılıyor. Bu ilgi, Nokia’yı yeniden 3310 üretmeye teşvik etmişe benziyor.

Nokia 3310 MWC 2017’de üç farklı cihazla birlikte boy gösterecek

Bu noktada yeni 3310’un asıl 3310’u üreten şirketin imzasını taşımayacağını belirtmek gerekiyor. Nokia markasını taşıyan telefonları üretme hakkı, HMD Global isimli başka bir Fin şirketi tarafından alınmıştı.

Nokia 3310, MWC 2017’de Nokia markasını taşıyan üç telefonla birlikte tanıtılacak. Söz konusu telefonların Nokia 3, 5 ve 6 adını taşımaları ve kutularından Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkmaları bekleniyor. Nokia’nın yeni Android telefonlarının Avrupa satış fiyatlarının ise 150 ila 150 avro arasında değişebileceği belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR