Nokia 2 sızıntılarla kendisini göstermeye devam ediyor

nokia 2Nokia akıllı telefon pazarına HMD Global şemsiyesi altında geri dönmüştü. İlk olarak Nokia 3, 5 ve 6 modellerini görücüye çıkaran şirketin sıradaki hamleleri de merakla bekleniyor. Üst segmenti Nokia 8 ile yakalamayı hedefleyen şirket, Nokia 2 ile de giriş seviyesi için bir alternatif sunacak gibi görünüyor.

Nokia 2’ye dair dedikodular bir süredir etrafta dolaşsa da, bugüne kadar telefonun varlığına dair somut bir işaret görülmemişti. İnternette dolaşmaya başlayan fotoğraflar, telefonun yakında gün yüzüne çıkabileceğini gösteriyor.

ABD Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) sızdığı söylenen iki fotoğrafta Nokia’nın yeni telefonunun ön ve arka yüzlerini görmek mümkün oluyor. Fotoğraflarda telefon için ayırt edici olabilecek işaretlere rastlanmıyor. Ön tarafta ekranı kalın sayılabilecek bir çerçevenin kapladığı görülüyor. Bu görüntü akıllara bazı iPhone modellerini de getiriyor. Arka panelde ise orta kısma yerleştirilen kamera göze çarpıyor. Bu kameraya LED flaş eşlik ediyor. Arka panel tasarımı da bazı Lumia modellerini hatırlatıyor.

Akıllı telefonda bulunacak özellikler konusunda da çeşitli söylentiler etrafta dolaşıyor. Telefonda Qualcomm Snapdragon 212 işlemcinin bulunması bekleniyor. Fotoğraflardan ekran boyutu konusunda bir çıkarımda bulunmak pek kolay değil. Ancak ekran boyutunun 4.7 veya 5 inç olması muhtemel görünüyor.

Nokia 2 16 Ağustosta tanıtılabilir

Nokia 8 16 Ağustosta gözler önüne çıkacak. Nokia 2’nin de bu etkinlikte Nokia 8’e eşlik etmesi bekleniyor. Bu iddianın doğru olup olmadığını gömek için biraz daha beklemek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...