Nokia 2.4 fotoğrafı arka paneldeki değişikliği gösteriyor

Wolverine kod adıyla anılan Nokia 2.4, HMD Global’ın bu hafta IFA 2020 kapsamında tanıtacağı telefonlar arasında sayılıyor. 2 serisinin yeni üyesini gösteren ilk sızıntı, telefonun tasarım bakımından selefi Nokia 2.3’e bir hayli benzediğini gösteriyor.

Arka panele bakıldığında ise önemli bir değişiklik göze çarpıyor. Nokia 2.3’te sadece basit bir yüz tanıma özelliği mevcuttu. Nokia 2.4’ün fotoğrafında ise arka panele bir parmak izi tarayıcısının eklendiği görülüyor. TA-1270 model numarasıyla ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) belgelerinde boy gösteren telefonda 4800 mAh kapasiteli pilin bulunması da dikkat çekiyor. Nokia 2.3’e enerjisini 4000 mAh kapasiteli bir pil veriyor.

Nokia 2.4’te, tıpkı Nokia 2.3’te olduğu gibi, 13 ve 2 megapiksel sensörlerden oluşan bir arka kamera sisteminin bulunacağı konuşuluyor. Telefonun ön tarafındaki 5 megapiksel çözünürlüklü kamerada da bir değişimin olmayacağı belirtiliyor.

Nokia 2.4’te ekran büyüklüğünün 6.2 inçten 6.5 inçe çıkması bekleniyor. Benchmark testi sonuçlarına göre, telefonun kalbinde MediaTek Helio P22 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Ancak telefonun 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip bir versiyonunun da bulunması bekleniyor.

HMD Global’ın Nokia 2.4’ün yanında Nokia 3.4, 6.3 ve 7.3 modellerini de tanıtması öngörülüyor. Ancak HMD Global’ın IFA 2020 katılımını doğrulamaması nedeniyle tanıtımın daha ileri bir tarihte yapılabileceği de belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola üst sınıf Edge 20 serisinin üç yeni üyesini duyurdu

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...