Nintendo Switch iFixit tarafından parçalarına ayrıldı

nintendo switch ifixitNintendo’nun yeni nesil oyun konsolu Switch, 3 Mart itibarıyla yurt dışında raflardaki yerini aldı. Konsolun dışı, daha önce Nintendo tarafından paylaşılan görsellerde iyice tanınmıştı. İçini gösterme görevini ise iFixit üstlendi. Nintendo Switch iFixit tarafından mercek altına alındı.

Switch’in kalbinde NVIDIA Tegra işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 2 GB RAM’in eşlik ettiği görülüyor. Konsola ihtiyacı olan enerjiyi ise 16 Wh kapasiteli pili veriyor.

iFixit’in operasyonunda Nintendo Switch’in parçalarına rahatlıkla ayrıldığı görülüyor. Dolayısıyla konsolu tablet modunda kullanırken yaşanabilecek düşmelerden endişe etmemek gerekiyor. Konsolun içinde küçük bir fan ve ısı iletim borusu bulunuyor. Metal kaplama ise sıcaklığın arka panelde yayılmasını sağlıyor.

Nintendo Switch iFixit testinden yüksek puan aldı

iFixit parçalarına ayırdığı ürünlere “tamir edilebilirlik puanı” vermesiyle de tanınıyor. Nintendo Switch iFixit’ten 8 puan almayı başardı. Bunun iFixit’in standartları çerçevesinde yüksek bir puan olduğu rahatlıkla söylenebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....