Nintendo NX sonunda gözler önüne çıkıyor

nintendo nx Nintendo uzun süredir “yeni nesil oyun konsolu” olarak nitelediği NX hakkında konuşsa da, cihaza dair önemli detayları vermekten kaçınmıştı. Ancak şirket sonunda daha fazla bilgi paylaşmaya hazır gözüküyor. Yapılan açıklamada Nintendo NX ile ilgili detaylar içeren bir fragmanın 20 Ekim günü Türkiye saatiyle 19:00 itibarıyla yayınlanacağı duyuruldu.

Üç dakika uzunluğunda olacağı açıklanan fragman, NX ile ilgili tüm sorulara yanıt vermeyecek. Şirket fragmanı “Platforma dair bilgilerin paylaşacağı bir ön duyuru” şeklinde niteliyor. Bu sayede insanların platform ile ilgili bir ilk izlenim edinmeleri mümkün olacak.

Nintendo NX mart ayında satışa sunulacak

Nintendo NX mart ayından itibaren oyun severlerle buluşacak. Dolayısıyla şirketin önünde kalan zamanın oldukça kısaldığı söylenebilir. Ancak fragmanın yayınlanmasıyla birlikte en azından Nintendo’nun yeni konsolunda neler sunacağı konusunda bazı somut fikirler edinmek mümkün olacak. Sistemin hibrit bir taşınabilir oyun konsolu formatında olması ve farklı yollarla TV’lere bağlanması bekleniyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...