Nintendo mobil oyun fikrine yanaşmıyor, bunun yerine akıllı telefonlara Mii uygulaması çıkaracak

nintendo-mii-140214

Nintendo telefonlar için Mii adında bir mobil uygulama üzerinde çalıştığını resmen duyurdu. Japonya’nın Nikkei Business Daily gazetesine konuşan Nintendo’nun başkanı Satoru Iwata, Nintendo oyunlarının telefon ve tablet versiyonlarını çıkarmaya karşı olduğunu kabul etti. Akıllı telefon ve tabletlere özel içeriklerin fiyatlarının düşmekte olduğunu, ancak bu kategoriye hâlâ temkinli yaklaştığını kaydetti. Nintendo bunun yerine Mii mobil uygulamasına odaklanacak.

Iwata tüketicilere Nintendo ürünlerinin farkına varacakları, insanların dikkatini Nintendo oyunlarına çekecek ürünler geliştirmeye niyetli olduklarını kaydetti. bununla birlikte oyuncuların Mii karakterlerini sosyal medyada da kullanmasının eğlenceli olabileceğini ekledi. Şu anda kullanıcılara bu imkanı sağlamak için bir uygulama geliştirdiklerini de ekledi.

Mii, Nintendo cihazlarında kullanılan dijital avatarlar olarak nitelendiriliyor. Oyuncular kendilerinin karikatür benzeri simgelerini Nintendo ekosisteminde oyun oynarken kullanıyorlar, bu Mii’ler onların kimlikleri niteliğini taşıyor. Eğer Wii üstünde bir Mii oluşturmak istiyorsanız, Mii Channel uygulamasını kullanmalısınız. Mii Maker uygulaması ise Wii U ve 3DS üstünde Mii oluşturmayı sağlıyor. Miiverse de Nintendo’nun Mii’ler için oluşturduğu sosyal ağ olarka nitelendiriliyor.

Nintendo’nun Mii mobil uygulaması şirketin mali yıl sonu sonuçlarını açıkladığı zamanlarda çıkarılacak. Uygulamanın ne gibi özelliklere sahip olacağı bilinmiyor, ancak Iwata oyuncuların Mii karakterlerini sosyal medya ağlarında simge olarak kullanmalarını eğlenceli bir fikir olarak nitelendiriyor.

Mii uygulaması Nintendo’nun ilk mobil uygulaması olmayacak. Şirket 2012 yılında iOS için Pokedex adında bir uygulama çıkarmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....