Nintendo milyonlarca Amiibo figürü sattı

nintendo-amiibo-110614

Oyunlarını hazırlarken pazar dinamikleri yerine gönülden ilgiyle hareket eden Nintendo’yu bu tutkusu nedeniyle bir tür oyuncak üreticisi olarak nitelemek mümkün. Ancak şirket tarafından yapılan son duyuru, Nintendo’nun kelimenin tam anlamıyla bir “oyuncak üreticisi” olarak anılmasının önünü açıyor.

ABD’de Nintendo Wii U için Super Smash Bros.’un satış rakamını ikiye katlamayı başaran NFC destekli Amiibo mini figürleri, 2 milyonun üstünde bir satış rakamına ulaştı. Nintendo tarafından geçtiğimiz ay yapılan açıklamada Super Smash Bros. ve Amiibo satışlarının neredeyse aynı seviyede olduğu belirtilmişti.

Amiibo ile Nintendo, Activision’ın Skylander ve Disney’in Infinity ile gösterdiği başarıyı tekrarlamaya çalışıyor. Geniş video oyun karakterleri kadrosunun nimetlerinden faydalanan Nintendo, bu mini figürler ile Wii U oyunlarında yeni karakterlerin kilidinin açılmasını mümkün kılıyor.

Yeni Nintendo 3DS’te de NFC desteği bulunması sayesinde Amiibo’ların bu modelde de kullanılmasının önü açılıyor. Şirket eski ürünlerinde de Amiibo kullanılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Nintendo Amiibo’ları ABD’de 12.99 dolar karşılığında satıyor. Kasım ayında gerçekleştirilen indirimin ardından şirket, gelen taleplere yetişmekte zorlanıyor. Şirket bir süre önce daha az popüler olan modellerin üretimini sonlandıracağını açıklamıştı. Amiibo’nun gösterdiği satış performansıyla şirkete milyonlarca dolar kazandırması ise Nintendo’nun kemik müşteri kitlesinin şirket için ne kadar değerli olduğunu gösteriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...