Nintendo Miitomo önümüzdeki hafta Japonya’da yayınlanacak

nintendo miitomo

Nintendo’nun ilk mobil oyunu, önümüzdeki hafta Japonya’da yayınlanacak. Şirketten Twitter aracılığıyla yapılan açıklamada, uzun süredir beklenen oyunun 17 Mart itibarıyla uygulama mağazalarındaki yerini alacağı belirtildi. Sosyal yönü bir hayli kuvvetli olan Nintendo Miitomo, oyuncuların arkadaşlarıyla Mii avatarları aracılığıyla iletişim kurmasına izin veriyor.

Nintendo, Miitomo’nun Japonya dışındaki pazarlarda ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz bir açıklama yapmış değil. Ancak söz konusu tarihin de fazla uzakta olmadığı düşünülüyor. Oyuncular, Miitomo için beklemeye devam ederken oyuna ön kayıt yaptırıp takma isimlerini seçebilecek.

Nintendo, mobil oyunlarını DeNA işbirliğiyle geliştiriyor. Şirketin elinde son derece geniş bir oyun katalogu bulunsa da, mobil platformlara sunulacak oyunların orijinal olmasına öncelik veriliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...