Nintendo 3DS’in analog çubuk aksesuarı görüntülendi

Geçen ayın sonlarında 01net sitesi Nintendo’nun, bu yılın başlarında Türkiye’de de satışa çıkan Nintendo 3DS‘in tasarımı sırasında bir hata yaptığını ve 3D kamera kontrolü için ikinci bir analog çubuk eklemeyi unuttuğunu iddia etmişti. Yayında Nintendo’nun bu hatayı telafi etmek adına pahalı olmayan ve eksik olan çubuğu tamamlayacak bir aksesuar çıkarabileceği ifade edilmişti.

Bu olayın üzerinden iki hafta geçtikten sonra Japonya’da yayınlanan Famitsu sitesi söz konusu aksesuarın fotoğrafını yayınladı. Aslına bakarsanız, bu aksesuarın resmi bir Nintendo ürünü mü, yoksa üçüncü parti üreticinin elinden çıkma mı olduğu bilinmiyor. Ancak kesin olan birşey var ki, bu aksesuar Capcom’un yeni oyunu Monster Hunter 3D ile uyumlu çalışıyor. 3DS’in kutusunda gelen şarj istasyonuna benzeyen bu aksesuar sadece sağ tarafa ikinci bir analog çubuk eklemekle kalmıyor, aynı zamanda ek işlev atanabilecek bir yeni bir omuz tuşu da sunuyor.

İlgili – 01net [Google Çeviri]
İlgili – Twitter (south1996)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...