Nikon D4’ün takipçisi D5 profesyonel kameranın gelişini doğruladı

 

nikon-d4s-250214

Nikon’un hızlı çekim yetenekli D3 DSLR makinesi 2012 yılının başlarındaki çıkışından bu yana herhangi bir spor müsabakasında görevli profesyonel fotoğrafçılar tarafından tercih edilen güvenilir makinelerden bir tanesi olmuştu. Nikon şimdi yeni bir ürünle bu güvenilirliği sürdürmeyi hedefliyor. Şirket gelecek nesil full-frame profesyonel kamerası D5’in geliştirme çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Japon kamera üreticisi bu kısa haberi, ayrıca, D5’in yeni bir flaş ve kablosuz iletim aygıtıyla geleceği bilgisini paylaşmanın dışında Nikon D5 ile ilgili herhangi bir detay açıklamadı; teknik özellikleri, fiyatı veya ne zaman çıkacağı hakkında bilgi vermedi. Nikon D5 muhtemelen önümüzdeki ocak ayındaki CES’te tanıtılacaktır. D4 de aynı şekilde 2012 yılının CES’inde tanıtılmıştı.

Nikon D4 geçtiğimiz yıl tamamlayıcı nitelikte bir güncelleme almış ve D4S adıyla piyasaya sürülmüştü.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...