Japon medya devi Nikkei Evernote’a 20 milyon dolar finansman sağladı

evernote-logo-140113

Not tutma çözümleri konusunda en etkin servislerden biri olan Evernote, Japon medya devi Nikkei’den 20 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı. İki şirket arasında yapılan anlaşma sadece finansal boyutla sınırlı kalmıyor. Nikkei’de yayınlanan iş dünyası haberlerinden ilgili olanları Evernote uygulamaları içinde ön plana çıkarılacak ve kullanıcılara gösterilecek.

Nikkei ile yaptıkları anlaşmayı değerlendiren Evernote CEO’su Phil Libin, bu çok yönlü işbirliğinin kendilerine Evernote’un gelişmiş özelliklerini önemli içeriklerle eşleme ve çalışanlara bilgi paylaşımı için yeni bir yol sunma fırsatı sağladığını belirtti. Son yıllarda not alma servisini fiziksel ürünlerle destekleyen Evernote, aynı zamanda iş yerinde ortak çalışma özellikleri sunuyor. Bu özelliklerden biri olan ve kullanıcıların çalıştıkları konulara dair makaleleri ön plana çıkaran Context isimli servisinde önümüzdeki yılın başından itibaren Nikkei’ye ait içerikler de gösterilecek. Nikkei tarafından sağlanan finansmanla birlikte Evernote’un topladığı kaynak miktarı 300 milyon dolara yaklaştı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...