Samsung ve Google’ın ortaklaşa geliştirdiği Nexus S ile ilgili detaylar bir bir ortaya çıkıyor. Google’ın CEO’su Eric Schmidt’in Web 2.0 summit etkinliğinde elinde tuttuğu, ancak ne olduğunu açıklamaktan kaçındığı telefon olan Nexus S bu seferde çalıştırdığı işletim sistemi olan Android 2.3, nam-ı diğer Gingerbread’e ait olan ekran görüntüleriyle karşımıza çıktı.

Neyse ki, xda-developers tayfası Eric Schmidt’ten daha merhametli, bize Nexus S ile ilgili ayrıntıları hiçbir çekince duymadan aktarıyorlar. Aslına bakarsanız görecek fazla bir değişiklik yok. Bazı ikonların tasarımı elden geçirilmiş, durum çubuğu karartılmış, numerik telefon klavyesi tekrar gözden geçirilmiş. Nexus S’in “Hakkında” sayfasında yazan bilgilere göre telefon gerçekten Android 2.3 sürümüyle çalışıyor. Aslına bakarsanız bu Hakkında sayfasının üstünde sahte değişiklikler yapmak zor değil, ancak ortaya çıkan diğer fotoğrafları da göz önünde bulundurunca bu ekran görüntüsüne de inanmak en iyi tercih olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy Tab S4'te parmak izi yerine akıllı tarama kullanılacak

Herşey güzel hoş, ayrıntılar ortaya çıkıyor da, Nexus S’in ne zaman tanıtılacağı ve piyasaya sunulacağı hâla belli olmuş değil. xda-developers’ın fotoğraflarını aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

İlgili – xda-developers

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz