Neutrogena SkinScanner ile cilt sorunlarının tespiti kolaylaşacak

neutrogena skinscannerJohnson & Johnson’un sahibi olduğu Neutrogena, cilt bakım ürünleriyle tanınıyor. ABD’nin bir numaralı yüz bakım markası olan Neutrogena, Johnson & Johnson’ın gelirlerine ciddi bir katkı sağlıyor. Neutrogena SkinScanner adını taşıyan aksesuarıyla cilt bakımına teknolojik bir boyut da kazandırıyor.

Akıllı telefonların üst kısmına yerleştirilen bir aksesuar olan SkinScanner, çok sayıda sensör barındırıyor. Cihaz kullanıcılarına yüz derilerinin büyütülmüş bir görüntüsü gösteriliyor. Tarayıcı, Sync360 adını taşıyan mobil uygulamayla kablosuz olarak eş zamanlanabiliyor. Uygulama, kullanıcılarına kişinin cilt sağlığı hakkında bilgiler veriyor ve iyileştirilmesi için önerilerde bulunuyor. Bu öneriler, beklendiği gibi, Neutrogena ürünlerinden oluşuyor.

SkinScanner’ın resmi duyurusu önümüzdeki hafta Las Vegas’ta gerçekleştirilecek CES 2018’de yapılacak. Son yıllarda CES, teknolojiyle iç içe geçmiş pek çok güzellik ürününe ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla Neutrogena’nın da SkinScanner’ı burada tanıtmasına şaşırmamak gerekiyor.

Neutrogena, yeni aksesuarının geliştirme sürecinde New York merkezli Fitskin isimli şirketle çalıştı. Akıllı telefonun üst kısmına monte edilen SkinScanner, 12 LED ışığından ve 30x büyütme gücüne sahip lensten yararlanarak cildin detaylı bir fotoğrafını çekiyor. Cildin nem seviyesini de ölçebilen cihazı çalıştırmak için Sync360’ı açmak gerekiyor. Art arda fotoğraflar çeken SkinScanner bu fotoğraflar yardımıyla cildin nem seviyesi, kırışıklıklar ve gözenek boyutları hakkında bilgi veriyor.

Otomatik öğrenme teknolojisinden yararlanan Sync360, kullanıcıların ciltlerini aynı yaş grubundaki diğer kullanıcılarla karşılaştırıyor. Bu karşılaştırmanın sonunda cilde nem seviyesi, kırışıklıklar ve gözenek boyutu kategorilerinin her biri için 100 üzerinden bir puan veriliyor. Bu sonuçların altındaki geliştir seçeneği ise kullanıcılara çeşitli Neutrogena ürünlerini tavsiye ediyor.

Neutrogena SkinScanner önümüzdeki yaz satışa sunulacak

Neutrogena SkinScanner, ilk etapta sadece kozmetik amaçlarla kullanılacak. Ürünün sağlık alanında kullanılabilmesi için daha uzun ve kapsamlı bir test ve onay süreci gerekiyor. SkinScanner, önümüzdeki yaz ABD’de satışa sunulacak. Aksesuarın fiyat etiketinde 50 dolar yazacak.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun