EğlenceManşetler

Netflix’in merakla beklenen Türk dizisi Uysallar için yeni fragman – Video

netflix uysallar

Netflix senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini ise Onur Saylak’ın üstlendiği Uysallar dizisinin yeni fragmanını yayınladı. Şirket, yeni Türk orijinal yapımını “disfonksiyonel aile kara komedisi” olarak tanımlıyor.

Dizide başrolleri Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel (Olcay Uysal) paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden (Yağmur) gibi isimler de bulunuyor. Uysallar’ın yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Uysallar’ın konusu Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “Ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.

Netflix Uysallar dizisini 30 Mart’ta izleyicilerle buluşturacak. İlk sezonda izleyicilerin karşısına sekiz bölüm çıkacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER