Eğlence

Netflix oyun stüdyosu yatırımlarını Spry Fox’u satın alarak sürdürüyor

netflix spry fox

Netflix, pazartesi günü yaptığı duyuruda, Cozy Grove ve Alphabear gibi “rahatlatıcı” oyunların geliştiricisi olan bağımsız oyun şirketi Spry Fox’u satın alıyor. Satın alma ile birlikte Spry Fox’un Netflix’in altıncı şirket içi oyun stüdyosu olacak.

Spry Fox için satın alma, şimdilik herhangi bir değişiklik yaratmayacak. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su David Edery, Spry Fox’un blogunda yer alan bir yazıda stüdyonun var olan oyunlarının “mevcut platformlarında mevcut biçimleriyle” indirilmeye devam edeceğini söyledi. Stüdyo zaten Cozy Grove 2 ve “daha büyük boyutlu ve şiddet içermeyen bir MMO” üzerinde çalışıyor. Edery, satın almanın sonucuyla ilgili olarak, “Oyunlarımızın oyunlarımızda nasıl kâr sağladığı konusunda strese girmeyi bırakabilir ve bunun yerine yalnızca onları oyuncularımız için mümkün olduğunca eğlenceli ve tatmin edici hale getirmeye odaklanabiliriz.” dedi.

Spry Fox, Helsinki merkezli Next Games, mobil oyun stüdyosu Boss Fight Entertainment, Oxenfree geliştiricisi Night School ile Finlandiya ve ABD Güney Kaliforniya‘daki dahili stüdyoların da olduğu Netflix stüdyoları arasına katılacak.

Netflix, tam bir yıl önce mobil oyun hizmetini resmi olarak kullanıma sunmuş, abonelerinin ek bir ücret ödemeden Android ve iOS oyunlarından oluşan bir koleksiyon içindeki oyunları oynamasına izin vermişti. Ekim ayındaki kazanç duyurusunun bir parçası olarak Netflix, koleksiyon dahilinde 35 oyunun bulunduğunu ve geliştirilmekte olan 55 oyunun daha olduğunu söyledi. Veriler çoğu abonenin henüz oyunları denemediğini gösterse de, Netflix’in daha fazla oyuna olan bağlılığı, Spry Fox gibi stüdyoları satın alması ve bulut oyunlarına olan yoğun ilgisi, şirketin oyun işini ciddiye aldığını gösteriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER