Netflix SpaceX Inspiration 4 yolculuğunu ekranlara taşıyacak

Netflix, önümüzdeki ay başlayacak ve sivil yolcuları uzaya götürecek SpaceX Inspiration 4 yolculuğunun belgeselini yayınlayacak. “Countdown: Inspiration 4 Mission to Space” adını taşıyan ve toplamda beş bölümden oluşan belgeselin ilk iki bölümü 6 Eylül’de yayınlanacak.

Countdown: Inspiration 4 Mission to Space, Netflix’in tarihi bir olayı neredeyse gerçek zamanlı şekilde anlattığı ilk belgesel olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip.

Her bölümde Inspiration 4 kaptanı Jared Isaacman ve yol arkadaşlarının aldıkları astronotluk eğitimi detaylı biçimde anlatılacak. Bunların yanında farklı olaylar da belgesele konu olacak.

Belgeselin son bölümünde ise uzay yolculuğunu ve Inspiration 4’ün geri dönüşü ekranlara taşınacak. Crew Dragon’un içinden kaydedilen görüntüler de izleyicilerin karşısına çıkacak. Final bölümünün yayın tarihi şu an için belirsizliğini koruyor.

Netflix, SpaceX Inspiration 4 yolculuğunu ekranlara taşıyacak belgeselin yönetmen koltuğuna da başarısını kanıtlamış bir ismi oturttu. Belgeselin yönetmenliğini geçtiğimiz yıl yayınlanan ve büyük ilgi gören Michael Jordan belgeseli The Last Dance’i de yöneten Jason Hehir üstleniyor.

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun