Netflix ilk şirket satın almasını gerçekleştirdi

netflix millarworldNetflix Millarworld adını taşıyan çizgi roman yayıncısını satın aldı. Söz konusu satın alma, şirketin tarihinde bir ilk olması açısından önem taşıyor.

Netflix’ten konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, Millarworld’ün “Fikri mülkiyet kazanma ve ilginç karakterler barındıran hikayelere sahip olma” hedefi çerçevesinde satın alındığı belirtildi. Orijinal içerik sayısını daha yukarıya çekmeyi hedefleyen şirket, bunun için yeni hikayelere ulaşmaya çalışıyor.

Netflix’in içerik sorumlusu Ted Sarandos, Milarworld portföyünden nasıl yararlanılacağı konusunda bilgi verdi. Millarworld’ün mevcut hikayelerini uyarlamayı planladıklarını söyleyen Netflix yöneticisi, bu süreçte Mark Millar ve Millarworld kreatif ekibinin de yeni hikayeler üzerinde çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Millarworld sayfalardan ekranlara geçiş yapan Wanted, Kick-Ass ve Kingsman gibi hikayeleriyle tanınıyor. Şirket Netflix çatısı altında da yeni çizgi romanlar yayınlayacak ve varlığını sürdürecek.

Netflix Millarworld için ödediği rakamı açıklamadı

Netflix’in kasasından Millarworld için çıkan para şimdilik bilinmiyor. Çizgi roman uyarlamalarının bugüne kadar gördüğü ilgi, Netflix’in neden böyle bir hamle yaptığının anlaşılmasını sağlıyor. Şirket için kendi portföyündeki eserleri orijinal içeriğe dönüştürmek daha zahmetsiz görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....