Netflix kısa ve komik videolarla izleyicileri güldürecek

google news abone ol

Netflix, “Fast Laughs” (Hızlı Kahkahalar) adını verdiği komik video akışını TV uygulamasında test ediyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar her biri ortalama 30 saniye uzunluğundaki komik videolardan oluşan bir koleksiyonu izleyebiliyor. Bu videoların her birinin Netflix’teki dizi ve filmlerden alındığını belirtmek gerekiyor. Şirket böylelikle kullanıcılarına yeni içerikler tanıtmayı ve izleyecek bir şeyler bulmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Teste katılan kullanıcılar, Fast Laughs’a ana sayfa üzerinden erişebilecek. Fast Laughs başlatıldığında izleyiciler Army of the Dead, Big Mouth, Jerry Seinfeld’in stand-up gösterisi gibi içeriklerden alınan klipleri görecek. Kullanıcılar bu klipler üzerinden ilgili içeriğin tamamını izlemeye başlayabilecek. Buna ek olarak, içerik izleme listesine kaydedilebilecek.

Netflix’in Bir Şeyler Oynat özelliğinde kullanıcılara izleme geçmişlerine uygun içerikler öneriliyor. Fast Laughs ise tamamen Netflix’in editörleri tarafından düzenleniyor. İşin içinde kişiselleştirme boyutunun olmaması kullanıcıların canını biraz sıkabilir. Ancak bir taraftan da farklı içeriklere ulaşmalarını kolaylaştırabilir.

Netflix kısa ve komik videolarla izleyicileri güldürecekFast Laughs özelliği ilk olarak Netflix’in mobil uygulamasında test edilmişti. TV versiyonundan farklı olarak mobil uygulamada içerikler dikey formatta gösteriliyor. Kullanıcıların bu klipleri paylaşabilmesi veya reaksiyon verebilmesi de mobil deneyimi daha sosyal kılıyor.

Netflix Fast Laughs özelliğini ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda ve İngilizce konuşulan diğer ülkelerde test ediyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR