Netflix hesabını ortak kullanan kişileri yakından ilgilendiren bir özellik yolda

Netflix kullanıcı giriş bilgileriniz kaç kişi biliyor? Ya da Netflix’e başka bir kişinin kullanıcı adı ve şifre bilgilerini kullanarak mı giriyorsunuz? Yakında bunu yapma imkanını bulamayabilirsiniz.

Şirket, 200 milyon abonesinin şifre paylaşımı yapmaması için çeşitli yollar arıyor. GammaWire, insanların erişim yetkileri olmayan bir hesaba erişimini önleyen bir özellik üzerinde çalışıldığını söyledi. Netflix de yayınladığı bir açıklamayla bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve bunun insanların sadece yetkili oldukları Netflix hesaplarını kullandıklarından emin olmaları için yaptıklarını söyledi.

Netflix, birisinin hesap sahibi olmadan bir hesabı kullanmaya çalıştığını fark ederse, bir e-posta kodu veya metin kodu aracılığıyla hesabın sahibi olduğunu doğrulaması istenir. Eğer o kişi belirli bir süre içinde doğrulamayı gerçekleştirmezse, herhangi bir Netflix içeriğine erişemez ve kendi hesabını oluşturması istenir. Bu test herhangi bir ülke ile sınırlı değil gibi görünüyor.

netflix doğrulama

Eğer arkadaşlarınızla Netflix parolanızı paylaşıyorsanız, bu güvenlik önlemini aşabilirsiniz. Hesap sahibi, e-posta veya telefon yoluyla kendisine gelen kodu size gönderebilir. Ancak bu güvenlik doğrulaması adımı Netflix’e erişeceğiniz süreyi biraz geciktirecektir ve arkadaşınızın size gerekli kodu göndermesi zaman alırsa, sinir katsayınız yükselebilir.

İlgi çekici bir nokta daha var. Netflix’in hizmet şartları, akış içeriğinin “evinizin dışındaki kişilerle paylaşılamayacağını” belirtir, ancak bunun herkesin aynı fiziksel evde yaşaması gerektiği anlamına gelip gelmediği tam olarak açık değil.

Örneğin, çocukları üniversiteye giden ebeveynler ne olacak? Hâlâ bir evin parçası olarak şifreleri paylaşabilirler mi? Netflix’in yapması gereken bazı açıklamalar var ve bu konuyu kısa süre içinde açıklığa kavuşturmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
FIFA EA'in futbol oyunlarındaki hakimiyetinden rahatsız

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun