Eğlence

Netflix’ten oyun pazarındaki iddiasını gösteren yeni transfer

netflix games

Netflix Halo ekibinin önemli isimlerinden birini bünyesine kattı. Uzun yıllar boyunca Halo serisini şekilendiren yazar ve yönetmen kadrosunda yer alan Joseph Staten, şirketin oyun birimine katıldı. Staten, yaptığı paylaşımda AAA kalite bir oyunda ve orijinal bir projede kreatif direktör olarak yer alacağını belirtti.

Staten’ın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor: “İş hayatımda ikonik karakterler, derin gizemler ve sonsuz maceralarla dolu dünyalar inşa etmek için başkalarıyla işbirliği yapmaktan daha çok sevdiğim bir şey yok. Bu nedenle bugün yepyeni bir AAA oyunu ve orijinal projede kreatif direktörlük yapmak için Netflix Games’e katıldığımı açıklamaktan dolayı büyük heyecan duyuyorum. Hadi gidelim!”

Staten’ın Microsoft’tan ayrılığının üstünden henüz iki hafta geçmiş değil. 2013’te Microsoft’a katılan tecrübeli isim, daha önce Bungie’nin hazırladığı ilk üç Halo oyununda yazar ve yönetmen olarak görev yapmıştı. Daha sonrasında Destiny’nin yazar ve yönetmen kadrosunda da yer alan Staten, oyun 2014’te çıkmadan önce stüdyodan ayrılmıştı.

Microsoft’ta Xbox Game Studios ekibinde kıdemli kreatif direktör görevini üstlenen Staten, 2020’de ise Halo’nun geliştiricisi 343 Industries’e geçmiş ve Halo Infinite’ın geliştirme sürecine yardımcı olmuştu. Microsoft, geçtiğimiz ocak ayında yeniden yapılanma kapsamında Staten’ı 343 Industries’ten başka bir birime yönlendirmişti. Ancak bu yeni dönem de uzun sürmemiş gibi görünüyor.

Netflix yeni transferiyle oyun pazarındaki iddiasını gösteriyor

Staten’ın transferi, Netflix’in oyun pazarındaki iddiasını da gözler önüne seriyor. Şirket şimdiye kadar mobil oyunlara odaklanmıştı. Ancak Staten paylaşımında birden fazla platformda oynanabilecek AAA sınıfı bir oyun üstünde çalışacağını belirtiyor. Şirketin bu iddialı ve riskli hedefe nasıl yaklaşacağı merak ediliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER