Eğlence

Netflix Games oyunculara kullanıcı ismi oluşturma imkanı sunuyor

netflix bulut oyun

Netflix Games platformunda oyunculara platform genelinde geçerli olacak kullanıcı isimleri oluşturma imkanı sunuluyor. Şirket, multiplayer oyunlarda çevrimiçi liderlik panolarında gösterilecek bu kullanıcı isimlerinin dağıtımına geçtiğimiz ay başlamıştı. Netflix’ten yapılan son açıklamada, artık hem iOS hem de Android üzerinde kullanıcı isimlerinin oluşturulabileceği belirtildi.

Kullanıcı ismi oluşturma süreci ise işletim sistemine göre değişiyor. Android’de Netflix’in navigasyon çubuğundaki oyunlar sekmesi üzerinden “Netflix oyun adını oluştur” yazısına dokunarak süreç başlatılabiliyor. iOS’te ise Netflix uygulamasında böyle bir sekme bulunmuyor. Oyuncuların bu işi Netflix Games platformundaki bir oyun üzerinden yapması gerekiyor.

iOS kullanıcıları Netflix tarafından sunulan bir oyunu açıp kendi profillerini seçtikten sonra karşılarına çıkan ekran üzerinden oyun isimlerini belirleyebiliyor. Eğer bu isim başkası tarafından alınmadıysa oyuncular bu ismi kullanmaya başlayabiliyor. Kullanıcı isimlerini daha sonra değiştirmek de mümkün olacak.

netflix gamesNetflix’in bu yeni özelliğinin henüz tüm kullanıcılarının erişimine açmadığını belirtmekte fayda var.

Netflix Games platformunu geliştirmek için çalışmalar tempolu şekilde devam ediyor. Platformda Into the Breach gibi popüler bağımsız oyunları ve Heads Up’ın özel bir versiyonunu bulmak mümkün. Oxenfree‘yi de kataloguna ekleyen şirket, önemli bir hamle daha yapmış ve kendi oyun stüdyosunu da kuracağını açıklamıştı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER