Netflix bir ülke için iki gün ücretsiz kullanım imkanı sunacak

Netflix, iki gün sürecek bir etkinlikle Hindistan’da, henüz servise abone olmayanlara, herhangi bir abonelik planı olmadan tüm içerikleri ücretsiz olarak izleme imkanı sunmayı planlıyor.

Bu hamle Netflix’in ücretsiz deneme sürecini sona erdirmesinin ardından geldi. Kullanıcıların bu deneme sürecini kötüye kullandıklarının fark edilmesinin ardından servis, yeni aboneleri çekmek için farklı pazarlama kampanyalarını test ediyor.

Netflix’in operasyondan sorumlu başkan yardımcısı Greg Peters, şirketin üçüncü çeyrek finans raporu toplantısında bu tanıtım kampanyasını doğruladı. “StreamFest” olarak adlandırdığı kampanya şu an için sadece Hindistan’da uygulanacak. Peters, StreamFest benzeri bir şeyin gerçekten anlamda etkinlik oluşturabileceğini söylüyor.

Variety’nin haberine göre, ücretsiz deneme 4 Aralık’ta başlayacak. Peters, bu tarz bir tanıtım kampanyasının Hindistan’ın ötesinde farklı ülkelerde denenip denenmeyeceği hakkında ise bilgi vermedi.

Bu arada The Verge sitesine konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan bir Netflix temsilcisi, “Yeni üyelerin ilgisini çekmek ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için her zaman farklı pazarlama promosyonları arıyoruz.” dedi.

Netflix geçtiğimiz aylarda yeni müşterilerin servisi 30 gün boyunca ücretsiz test etme imkanını Türkiye için sonlandırmıştı. Bu adımı ABD’nin de aralarında olduğu birçok ülkede attı. Bu nedenle şirket, farklı pazarlama kampanyalarıyla yeni kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Bazı filmlerden ve dizilerden üyelik şartının kaldırılması da atılan adımların arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi 11T Pro, 11T ve 11 Lite 5G NE tanıtıldı

Netflix Türkiye için yeni orijinal dizi ve filmler hazırlıyor

Video yayın servisi bir yandan yeni müşteriler için farklı abonelik fırsatları sunarken diğer yandan da ilgi çekici içeriklerle onların dikkatini çekmeye çalışıyor. Türkiye’ye özel orijinal Netflix yapımları için de vites yükseltilecek gibi görünüyor. Netflix, dün paylaştığı detaylarda önümüzdeki dönemde ünlü oyuncuların da aralarında bulunduğu birçok orijinal yerli dizi ve filmin platformunda yayına gireceğini duyurdu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...