Netflix en üst kalitede bir PC oyunu geliştirmek için kolları sıvadı

Netflix’in kendi bünyesinde kurduğu oyun geliştirme ekibi hedeflerini büyütmeye hazırlanıyor. Mobilegamer.biz sitesinin haberine göre, şirket Los Angeles’ta görev yapacak bir oyun yönetmeni bulmak için iş ilanı verdi. Bu yönetmenin yeni bir “AAA” kalite PC oyununun hazırlık çalışmalarını yöneteceği belirtildi.

Oyuna dair pek çok detay bilinmezliğini koruyor. Ancak şirketin aradığı yönetmenin birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunlarında, sürekli popülaritesi artan canlı servis oyunlarında ve Unreal Engine oyun motorunu prototipleştirmede tecrübeli olması gerektiği belirtiliyor. Mükemmel adayın hem ortak hem de rekabetçi multiplayer deneyimi yaratabilecek hem de bir Netflix dizisi ya da filmine konu olabilecek bir dünya kurabilecek kapasitede olmasının önem taşıdığı da söylenebilir.

Şirketin iş ilanında yönetmenin tasarım aşamasında parasallaştırma nedeniyle sıkıştırılmayacağının altı çiziliyor. Platformun şimdiye kadar çıkardığı mobil oyunlarda olduğu gibi, bu yeni oyunda da oyun içi satın almaların veya reklamların bulunmayacağını belirtmekte fayda var.

Netflix oyun yatırımlarını düzenli şekilde artırıyor

Şirketin oyun pazarındaki beklentilerinin en başından beri yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, geçtiğimiz ay Los Angeles stüdyosunun başına eski Overwatch yönetmeni Chacko Sonny’yi getirdiklerini açıklamıştı. Şirketin işe yeni aldığı yönetmenin de 10 yıl tasarım deneyiminin olması gerektiği belirtiliyor. Dolayısıyla Sonny ile benzer profilde birinin arandığı söylenebilir.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de de bir stüdyo kuran Netflix, çok sayıda stüdyoyu da satın aldı. Dolayısıyla şirkette oyun geliştirme konusunda ciddi bir istek olduğu rahatlıkla söylenebilir. AAA kalite bir PC ve konsol oyunu çıkarmak, şirketin itibarını oyun endüstrisine taşımasını da sağlayabilir.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun