Eğlence

Netflix oyun kataloguna 55 yeni oyun eklemek için çalışıyor

netflix games

Netflix hâlihazırda 55 yeni oyun üstünde çalıştığını açıkladı. Bunlar arasında platformun popüler içeriklerinden yola çıkılarak hazırlanan oyunların da olduğu belirtildi. Şirket konuyla ilgili açıklamayı yayınladığı en son yatırımcı mektubunda yaptı.

Netflix oyun pazarına 2022’nin sonlarında girmişti. iOS ve Android’de abonelerine hatırı sayılır genişlikte bir oyun seçkisi sunan şirketin katalogunu genişletmek için çalışması, işlerin iyi gittiğinin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Netflix oyunları abonelerin servise bağlılığını artıracak bir unsur olarak görüyor. Yatırımcı mektubunda da bu konuda bazı cesaret verici sinyallerin görüldüğü belirtiliyor. Oyunun “uzun yıllara yayılan bir yolculuk” olduğunu belirten şirket, yatırımının uzun soluklu olacağının da sinyalini veriyor.

Uzun vadeli yatırım yapmak ve sabırlı olmak Netflix için bir tür gereklilik olarak değerlendirilebilir. Son verilere göre, platformun abonelerinin yüzde 1’den küçük bir kısmı her gün düzenli olarak oyunları oynuyor. Üzerinde çalışılan yeni oyunlar için “mobil platform” vurgusunun yapılmaması, bu yeni oyunların sadece telefonlarla sınırlı olmayacağını düşündürüyor.

Şirketin mevcut oyun katalogunda oldukça iyi seçenekler mevcut. Into the Breach, Heads Up!, BAFTA ödüllü Before Your Eyes, ekstra herhangi bir ücret ödemeden oynanabiliyor. Eylül ayında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de bir oyun stüdyosu kuracağını açıklayan şirket, Oxenfree’yi geliştiren stüdyoyu da satın almıştı. Yıl sonuna kadar şirketin sunduğu oyun sayısının 50’yi geçmesi planlanıyor.

Netflix geride kalan çeyrekte 2.4 milyon yeni abone kazandı. Şifre paylaşımı konusunda ciddi sınırlamalar getirmeye hazırlanan şirket, reklamlı abonelik paketini de kasım ayında kullanıma sunacak.

İLGİLİ HABERLER