Netflix 4K deneyimini Windows 10 kullanıcılarına da yaşatacak

netflix 4kArtık Windows 10 kullanıcıları da Netflix deneyimini 4K çözünürlük kalitesinde yaşayabilecek. Ancak bunun için henüz pek de yaygınlaşmamış bir yongayı barındıran bir bilgisayara sahip olmak ön koşul olarak sunuluyor.

Netflix 4K deneyimi, Windows 10 işletim sistemli masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar üzerinde Microsoft Edge internet tarayıcısı aracılığıyla yaşamak mümkün olacak. Ancak bunun için cihazda yedinci nesil Intel Kaby Lake işlemci bulunması gerekiyor.

Yedinci nesil yongaların bulunduğu masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar yeni yeni satışa sunuluyor. Toplama bilgisayar kullananlar ise şu an için Intel Kaby Lake yongalara ulaşma şansına bile sahip değil. Intel şu an için söz konusu yongaları sadece cihaz üreticilerine gönderiyor.

Bu kısıtlama gerçekten kafa karıştırıyor. GTA V’i 4K çözünürlükte oynatmak için yeterli olan Nvidia GTX 1080 grafik işlemcisi ve Intel i7 Skylake işlemciden oluşan ikiliye sahip olanlar bile, Netflix’i tarayıcı üzerinden 4K kalitesiyle izleyemiyor.

Netflix 4K keyfini ileride daha büyük bir Windows kitlesiyle buluşturabilir

İşlemci kısıtlamasının sadece başlangıç aşamasında belli testleri gerçekleştirmek adına uygulanıyor olması da ihtimaller arasında bulunuyor. Dolayısıyla yakında daha büyük bir Windows 10 kullanıcı kitlesi, Netflix 4K deneyimini yaşayabilir.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...