Netflix Türkiye’nin 2020’de en çok izlediği içerik türlerini açıkladı

Netflix, Türkiye’deki 3 milyondan fazla üyesinin 2020’de hangi tür içerikleri izlemekten keyif aldığını ve yıl içinde en çok hangi türlerin bir önceki yıla göre yükselişe geçtiğini açıkladı.

Netflix’in verilerine göre, Türkiye’de 2020’nin en çok izlenen türü dramalar oldu. Ancak zorlu geçen 2020’de gülmeye olan ihtiyaç komedi ve stand-up’ları da dramaların arkasına yerleştirdi. Komedi yapımları özellikle nisan, mayıs ve haziran aylarında büyük ilgi gördü.

Yılın en çok izlenen türleri arasında üçüncü sırada aksiyon yapımları bulunuyor. Dördüncü sıraya ise eğitim ve çocuk içerikleri yerleşti. Korku ve gerilim içerikleri ise Netflix’in Türkiye’deki kullanıcılarının tercihleri arasında beşinci oldu.

Netflix’in verilerine göre, yılın en çok çıkış yapan türü reality kategorisindeki yapımlar oldu. Romantik yapımların izlenme oranları da bir önceki yıla kıyasla ciddi bir artış gösterdi. Çıkış yapanlar arasında üçüncü sırada, müzik gruplarıyla da Türkiye’deki popülaritesini sürdüren Kore dramaları bulunuyor. Fantastik içeriklerin dördüncü sırada olduğu listeye animeler de beşinci sıradan girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türk Telekom Tivibu, Muud ve e-dergi için tam kapanma fırsatları

Türkiye’deki Netfllix aboneleri ilk karantina uygulamalarının hayata geçtiği mart-haziran ayları arasındaki dönemde en çok reality türündeki içerikleri izledi. Akşam saatlerinde ise korku ve gerilim içerikleri tercih edildi. Aksiyon, çocuk ve anime kategorileri de reality ve gerilim içerikleri takip etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 Portekiz GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP yapılamamıştı. F1...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...