Netbook satışları tablet satışları karşısında zayıflıyor

Mobil uygulama indirme sayıları bakımından 2011’in ikinci çeyreğinde Android’in iOS’i geçtiğini saptayan ABI Research’ün aynı dönemi kapsayan başka bir araştırmasıysa tablet ve netbook segmentleri arasındaki rekabette son durumu ortaya koyuyor.

ABI Research’e göre ilgili çeyrekte 13.6 milyon tablet satışı gerçekleştirildi, buna karşılık 7.3 milyon netboo satışı yapıldı. Bu, tablet satışlarının bir önceki çeyreğe göre yüzde 112 ya da diğer bir deyişle 7.2 milyon adet arttığını gösteriyor. Öte yandan netbook segmentinde de 1.1 milyonluk bir azalma dikkat çekiyor. Sonuçlara maliyetin fazla bir etkisi yok gibi görünüyor. Tabletlerin ortalama satış fiyatının 600$ seviyesinde olduğu belirtiliyor. Bu arada satılmış olan tabletlerin yüzde 68 kadarının Apple’a ait olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İlgili – ABI Research

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...