Nest termostat şimdi daha büyük ekranlı

nest-termostat-ucuncu-nesil-020915-1

Nest, termostatının daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana ve daha ince bir kasaya sahip yeni versiyonunu tanıttı. Bunlar dışında pek fazla değişmeyen Nest termostat, yine hokey diskine benzer bir tasarıma sahip. Ekran da bu disk benzeri kasanın ortasını kaplıyor. Yaklaşık yüzde 40 oranında büyüyerek 2.5 inç’e yakın bir çapa kavuşan ekran, 229 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Bu da bir önceki modele göre yüzde 25’lik bir artış anlamına geliyor. Üçüncü nesline ulaşan Nest termostatın bir önceki versiyonu neredeyse tam 3 yıl önce tanıtılmıştı.

nest-termostat-ucuncu-nesil-020915-2

Yeni Nest termostatın daha büyük ve daha canlı ekranı, en çok öne çıkan özellik konumunda. Buna ek olarak, büyüyen ekran Nest termostata daha fazla yetenek getiriyor. Artık odada daha uzak mesafelerden de görülebilen ekran, kullanıcıların etrafta olduğunu algılar algılamaz termostatın aktif hâle getirilmesini sağlayabiliyor.

nest-termostat-ucuncu-nesil-020915-4

Ekran sürekli olarak evin sıcaklığını veya saatini gösterecek biçimde ayarlanabiliyor. Ekran değişikliğine ek olarak, Nest termostat aşırı ısınma problemlerini tespit etme yeteneğine de kavuşuyor. Bu özellik, yıl içinde yayınlanacak bir yazılım güncellemesiyle mevcut Nest termostatlarda da aktif hâle gelecek.

nest-termostat-ucuncu-nesil-020915-5

Nest, termostatı için esas satış noktasının ısınma ve soğutmada tasarruf sağlamak olduğunun altını bir kez daha çizdi. Şirket, termostatlarıyla ısınma maliyetlerinin yüzde 10, soğutma maliyetlerinin ise yüzde 15 oranında azaldığını vurguladı. Yeni Nest termostat 249 dolarlık fiyat etiketiyle Nest’in internet sitesinde ve Amazon’da satışa çıkarıldı. İkinci nesil Nest termostat ise stoklar tükenene kadar 199 dolardan satılacak.

İLGİLİ HABERLER