Nest LG ev aletleri ve Philips ampullerle iletişim kurabilecek

nest-termostat-260913

Nest’in 2014’te gerçekleştirdiği en akıllı hamlelerden birisi de diğer şirketlerin cihazlarına Google’ın akıllı termostatına bağlanma imkanı veren “Works with Nest” (Nest ile çalışıyor) isimli girişimi başlatmak olmuştu. İlk etapta sadece ev otomasyon şirketleri programa ilgi gösterse de, daha sonra Pebble ve Jawbone gibi şirketler de kervana katılmıştı. Nest’in cazibesine kapılan en yeni şirketler ise LG, Philips ve Withings oldu.

LG’nin Works with Nest programına katılmasıyla birlikte Güney Koreli şirketin ev aletleri, Nest’in akıllı termostatlarıyla iletişim kurabilecek. Böylelikle ev sahibi evi terkedince buzdolabı otomatik olarak enerji koruma moduna geçecek veya fırın açık unutulduğu takdirde ev sahibi uyarılacak.

Withings Aura uyku sensörünü yatağının altına yerleştirenler içinse Nest ideal uyku ve uyanma sıcaklıklarını ayarlayabilecek. Nest Protect yangın alarmına sahip olanlar içinse tehlike anında Philips Hue ampulun rengi kırmızıya dönüşecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...