Nest Cam IQ Google Assistant desteğine kavuşacak

nest cam iqNest yeni ürünlerini görücüye çıkardığı etkinlikte önemli bir duyuru daha gerçekleştirdi. Şirket, Nest Cam IQ adını taşıyan iç mekan güvenlik kamerasının yayınlanacak güncellemeyle Google Assistant desteğine kavuşacağını açıkladı.

Google Assistant desteğinin gelişi, ABD’de 299 dolar karşılığında satılan Cam IQ’nun Google Home’a yakın bir ürüne dönüşeceğine işaret ediyor. Cam IQ sahipleri, Google Assistant’a akıllarındaki soruları yöneltip yanıt alabilecek.

Cam IQ’da bulunan mikrofon ve küçük hoparlör, pek çok güvenlik kamerasında bulunan standart bileşenler olarak nitelenebilir. Ancak Nest’in de Google gibi Alphabet çatısı altında bulunması, Google’ın akıllı asistanını kameraya getiriyor.

Ancak burada kullanıcıların karşısına Cam IQ’nun hoparlörünün küçük olması dışında da bazı kısıtlamalar çıkıyor. Bunlardan ilki, kamera üzerinden müzik oynatılamaması. Bu kısıtlamanın kulağa mantıklı geldiği söylenebilir. İkinci kısıtlama ise Google Assistant ile Cam IQ kamerayı kontrolün mümkün olmaması.

Kısacası kullanıcılar kameraya “Ben evden çıktıktan sonra kayda başla” diyemeyecek. Ancak dışarıya çıkmadan önce havanın nasıl olacağı kameraya sorulabilecek.

Nest Cam IQ canlı görüntüleri Chromecast üzerinde oynatabilecek

Nest Cam IQ, güncellemeyle birlikte canlı olarak kaydettiği görüntüleri Chromecast üzerinde oynatabilecek. Google, söz konusu özelliğin demosunu daha önce gerçekleştirmişti. Google Assistant desteği Cam IQ satın almak için tek başına bir neden gibi görünmüyor. Ancak Nest ve Google arasındaki bağın varlığını hatırlatması açısından önem taşıyor.

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun