Nehalem EP benchmark testinden başarıyla geçti

Teknoblog.com – Intel’in yeni yongası Core i7 yaklaşık üç gündür oyun uzmanları tarafından tonca testten geçiriliyor. TechRadar sitesi herkesten bir adım öne gitmiş ve yakında çıkması beklenen çift işlemcili Nehalem EP platformunu benchmark testinden geçirmiş.

Test sisteminde iki tane 2.8 GHz’lik Nehalem EP yongası kullanılmış. Bu yongaların 2009’da Xeon X5560 adıyla çıkması bekleniyor. Yeni Quick Path Interconnect kontrollü 24 GB’lık 1,066 MHz DDR3 RAM’in kullanıldığı sistemin benchmark sonuçlarına göre SPECfp base puanı 160. Bu rakam 3.4 GHz Xeon kurulumundan 90 daha fazla. Ayrıca aynı testten 105 alan AMD’nin yeni Shangai yongasını içeren 2.7 GHz’lik çift çekirdekli işlemcinin 105 puanlık skorundan da daha yüksek.

Evet, Nehalem EP gerçekten hızlı ve 3.2 GHz’lik yongalarla birlikte daha da hızlı hale gelecek. Şimdi Intel bu yüksek hızların birazının da Atom işlemciler tarafından kısmetlenilmesine izin verirse, o zaman çok daha memnun olacağız.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...