İpucuManşetler

Nasıl Yapılır: Samsung Galaxy S6’da parmak izi ekleme

Samsung’un yeni satışa çıkan amiral gemisi Android telefonu Galaxy S6’nın önemli özelliklerinden bir tanesi de parmak izi okuyucusu. Aslında parmak izi okuyucusu geçen yılın Galaxy S5, Note 4 gibi gözde telefonlarında da bulunuyordu, ancak Samsung şimdi parmak izi okuyucusunda önemli bir değişiklik yaptı ve tıpkı Apple’ın Touch ID sensörü gibi parmağı dokundurarak parmak izi tanımayı mümkün kıldı.

Bu yenilikle birlikte parmak izi ekleme süreci de yeniden tasarlandı. Aşağıdaki adımları takip ederek Samsung Galaxy S6’ya parmak izinizi ekleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ayarlar uygulamasında aşağı doğru kaydırarak Kişisel başlığı altında bulunan Kilit ekranı ve güvenlik seçeneğini takip edin.
  3. Kilit ekranı ve güvenlik sayfasında, Güvenlik başlığı içinde yer alan Parmak izleri’ne dokunun.
  4. Parmak izi ekle bağlantısına dokunun.
  5. Parmağınızı ana ekran tuşuna dokundurup çekerek ekrandaki parmak izi grafiğinin yüzde 100’ünün dolmasını sağlayın.
  6. Parmak izinizi ekledikten sonra parmak izinizin tanınmaması durumunda kullanılması amacıyla yede şifre girmeniz istenecektir.
  7. Yedek şifrenin de girilmesinin ardından parmak izi ekleme işlemi tamamlanacaktır.

[quote_box_right]İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy S6 ve S6 edge İncelemesi[/quote_box_right]Parmak izi doğrulaması desteklenen web sitelerinde oturum açma veya Samsung hesabının doğrulanması için de kullanılabilir. Bu arada parmak izi okuyucusu, hizmet verilen ülkelerde PayPal ve Samsung Pay gibi servisler üzerinden yapılacak para transferi veya ödemelerde de kullanılabilir.

İLGİLİ HABERLER