Nasıl Yapılır: Android ana ekran uygulamasını değiştirme

Android telefonlarının ve tabletlerinin çoğu özelleştirilmiş ana ekran uygulamalarıyla geliyor. Her ne kadar son zamanlarda çıkan Android cihazlarında Google’ın Nexus cihazlarında sunmuş olduğu ham Android arayüzüne yakın seçeneklerin arttığını görsek de, hâlâ yoğun özelleştirmeler içeren ana ekran uygulamalarının yüklü olarak sunulduğunu görüyoruz.

Eğer bu ana ekran uygulamalarından sıkıldıysanız ve farklı bir şeyler arıyorsanız, Google Play Store’da birçok Android uygulama başlatıcısı mevcut. Google Asistan Launcher, Yahoo Aviate, Nova Launcher akla gelen ilk seçenekler. Bu videoda Google Asistan Launcher’ın nasıl kurulduğunu ve daha sonra ana ekran uygulamasının isteğe bağlı olarak nasıl değiştirildiğini görüyoruz.

İstediğiniz bir zamanda, telefonda yüklü olan ana ekran uygulamaları arasında geçiş yapmak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ana Ekran seçeneğini takip edin.
  3. Açılan sayfada yüklü olan ana ekran uygulamaları gösterilecektir. Buradan istediğinizi seçin ve varsayılan ana ekran uygulaması olarak ayarlayın.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın