Naklen yayın ihalesi sonuçlandı: Digiturk tüm hakların sahibi oldu

naklen yayin ihalesiSpor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının yayın hakkı için düzenlenen ihale sonuçlandı. 5 sezonun yayın haklarını kapsayan ihaleyi, en büyük paket olan D paketi için yıllık 500 milyon dolar (+KDV) teklif eden Digiturk kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen ihale için 5 şirket şartname almıştı. Ancak ihaleye bu 5 şirket arasından sadece Digiturk ve Turkcell katıldı.

İhalede yayın hakları için A, B, C ve D olmak üzere dört farklı paket hazırlanmıştı. Paketlerin içeriği şu şekildeydi:

  • A Paketi: Süper Lig maçlarının tamamını canlı olarak yayınlamak ve yayınları uluslararası kuruluşlara pazarlama hakkına sahip olmak.
  • B Paketi: TFF 1. Lig’in yayın ve isim hakkını kapsıyor. Süper Lig’deki 9 maçın geniş özeti de paketin içinde.
  • C Paketi: Görüntülerin cep telefonu ve internet gibi mobil yayın hakları.
  • D Paketi: A, B ve C paketlerindeki tüm yayın haklarını içinde barındırıyor.

Naklen yayın ihalesi sonucunda D paketiyle birlikte tüm haklar Digiturk’ün oldu

İhalede görüntülerin mobil yayın haklarını ilgilendiren C paketi için teklif veren tek şirket Turkcell, bu paketin sahibi oldu. Söz konusu paket için 15 milyon dolar muhammen bedel belirlenmişti. Digiturk’un aldığı D paketinin muhammen bedeliyse 495 milyon dolardı. Digiturk D paketiyle birlikte A, B, C paketlerindeki tüm haklara da sahip oldu.

Güncelleme: Haberde daha önce Turkcell’in C paketini almaya hak kazandığı şeklinde bir ibare yer alıyordu. Bu ibare çıkarılmıştır.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...