Muzik akıllı kulaklık dinlediğiniz şarkıları Twitter’da paylaşıyor

muzik akilli kulaklik

Çevrim içi müzik uygulamalarının neredeyse tamamında dinlenen şarkıyı paylaşma seçeneği bulunuyor. Ancak bu özelliği telefonlar üzerinde kullanmak biraz sıkıntılı olabiliyor. Telefonda özelliğe erişip paylaşım için birkaç kelime yazana kadar şarkılar genellikle sona eriyor. Muzik akıllı kulaklık, bu probleme çözüm getirmeyi vadediyor. Üzerinde akıllı tuşlar bulunan akıllı kulaklıklar geliştiren şirket, kullanıcıların birkaç dokunuşla çeşitli işlevlerden faydalanmasını sağlıyor.

Sosyal ağlar üzerinde şarkı paylaşımı yapmak da bu işlevler arasında yer alıyor. Söz konusu akıllı tuşlar, kulaklığın tam olarak kulak üstündeki bölümünde bulunuyor. Kullanıcılar beğendikleri şarkıları Muzik’in destekçileri arasında yer alan Twitter’da veya Facebook’ta paylaşabilirken, bu paylaşımlara kullanıcının mevcut konumunun Google Sokak Görünümü’ndeki görüntüleri de eklenebiliyor.

Kullanıcılar akıllı kulaklıkta temel bazı işlevler için hareketle kontrol özelliklerinden de faydalanabiliyor. Örneğin ekran üzerinde yapılan çimdik hareketleri sesi ayarlama imkanını veriyor. iPhone kullanıcıları kulaklık kısmını tuttuğunda ise Siri aktive ediliyor. Hem kablolu hem de kablosuz versiyonu bulunan kulaklık, dinleyicilere stüdyo kalitesinde ses vadediyor.

Muzik, kulak üstü versiyonlarını önümüzdeki mayıs ayında 299 dolar karşılığında satışa sunacak. Kulak içi modellerin fiyat etiketinde ise 199 dolar yazacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...