PAYLAŞ

firefox-webmGoogle’ın yeni web video standardı momentum kazanmaya başlıyor gibi görünüyor. Firefox, Chrome’un hızlı adımlarını takim ederek WebM video formatı için destek sunacağını açıkladı.

Çalışmalar devam ediyor, hatalar kapatılmaya çalışılıyor. Sözkonusu desteği bu ay sonuna doğru çıkacak olan Firefox 4 Beta’da görmeyi umut ediyoruz. Firefox’un da WebM’i destekleyeceğini açıklamasıyla birlikte bu video formatını destekleyen üçüncü büyük internet tarayıcısı ortaya çıkmış oldu. Microsoft bu desteği IE9’da sunacağını müjdelemişti, ancak kullanıcıların ilk önce gerekli olan VP8 kodunu yüklemesini şart koşmuştu. HTML5 takıntılı Apple ise henüz karar vermiş değil, Opera ise şu sıralar Chrome’un hızlı olduğuna dair çıkan testlerle dalga geçmekle meşgul durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Güvenli Gezinme ile 3 milyardan fazla cihazı koruyor

İlgili – Chris Pearce

  • sülüman

    Firefox 0 km iken hızına diyecek yok ama başına bela ettiği eklentiler ve temalar şu son zamanlarda kullanıcıların başını ağrıtıyor. Firefox hızlı bir tarayıcı fakat ileriye dönük performans testlerinde Chrome ye nazaran kötüler :). Chrome nin hızı ve sadeliği tartışılmayacak düzeyde. Firefox kadar tecrübeli olmasada kendi yolunda iyi işlker başaracaktır. Firefox 4 ü incelersek görümünü Chrome ye benzetmeye çalışmış ve sadeleştirme yoluna gitmiş :)

  • Barş

    Fakat istatistiklere baktğımızda en çok tercih edilen tarayıcı Mozilla Firefox… Bence Chrome kendini henüz tanıtamadı. Firefox da bundan yararlanarak üstünlüğünü korumaya çalışıyor.