Teknoloji

Motorola Moto G72’nin tanıtım tarihi belli oldu

motorola moto g72

Motorola Moto G72’ye ait olduğu söylenen görseller bir süre önce internete sızmıştı. Akıllı telefonun resmen gözler önüne çıkacağı tarih de belli oldu. Moto G72, 3 Ekim’de resmiyet kazanacak.

Akıllı telefonun ürün sayfasını Hindistan merkezli e-ticaret sitesi Flipkart’ta şimdiden görmek mümkün. Bu sayfa Moto G72’nin kilit özelliklerini ve tasarımını da gözler önüne seriyor.

Moto G72’nin kalbinde Helio G99 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 6 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı ise 128 GB. Telefonun OLED ekranı, parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapıyor.

motorola moto g7210-bit ekranın yenileme hızı 120 Hz. Dokunuş örnekleme hızı ise 576 Hz. HDR10 desteği ve 1300 nit maksimum parlaklık seviyesi de ekranın özellikleri arasında yer alıyor.

motorola moto g72Akıllı telefonun arkasında ana kameraya makro kamera ve ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. Dolby Atmos destekli stereo hoparlörlerle gelen Motorola Moto G72, kutusundan Android 12 yüklü şekilde çıkacak.

Motorola Moto G72 ihtiyaç duyduğu enerjiyi 33W şarj desteğine sahip 5000 mAh kapasiteli pil verecek. Suya ve toza karşı IP52 dayanıklılık sertifikasıyla gelen telefon Meteor Grisi ve Kutup Mavisi renk seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER