Motorola Moto G51 5G Qualcomm işlemciyle gelecek

Motorola Moto G50 5G’yi ağustos ayının sonlarında tanıtmıştı. Bu akıllı telefonun takipçisi için de fazla uzun süre beklemek gerekmeyecek gibi görünüyor. Söz konusu cihaz Motorola Moto G51 5G adıyla kullanıcıların karşısına çıkacağa benziyor.

G51 5G şimdiden Geekbench’in benchmark testinden geçmiş durumda. Benchmark testi akıllı telefonla ilgili bazı önemli noktaları şimdiden gözler önüne seriyor.

G50 5G’nin kalbinde MediaTek’in Dimensity 700 işlemcisi bulunuyor. G51 5G’de ise Motorola’nın Qualcomm Snapdragon işlemciye geçiş yapacağı görülüyor. Bu işlemcinin Snapdragon 750 olacağı konuşuluyor. Snapdragon 750’ye 4 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. Motorola G50 5G’de de 4 GB RAM’e yer vermişti.

G51 5G kutusundan Android 11 ile çıkacak. 2021 bitmeden Android 12 ile gelecek uygun fiyatlı bir giriş seviyesi telefonun satışa sunulmasını beklemiyoruz. Benchmark testinin sonuçları G51 5G’nin özellikleri konusunda başka bir detay göstermiyor.

moto g51 5gMotorola Moto G51 5G hakkındaki haberlerin bu kadar erken çıkmasının şaşırtıcı olduğu söylenebilir. Ancak devam eden küresel çip krizi nedeniyle Motorola’nın böyle bir tercihte bulunması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun