Motorola Moto G akıllı saat Snapdragon Wear 4100 ile gelecek

Wear OS işletim sistemli Motorola Moto G akıllı saat ile ilgili ilk haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Bu haberlere saate ait olduğu belirtilen görseller de eşlik etmişti. Söz konusu görselleri dikkatli inceleyen Reddit kullanıcıları, Moto G’ye ait önemli bir bilgiyi ortaya çıkardı.

Reddit’te yapılan paylaşımda, saatin arkasında “Snapdragon Wear 4100” yazdığı görülüyor. Bu da Moto G’nin Qualcomm’un en yeni akıllı saat işlemcisini taşıyacağı anlamına geliyor.

Bu yeni keşfe rağmen, Motorola’nın yeni akıllı saatinin ne zaman tanıtılacağı belirsizliğini koruyor. Moto G’nin 2019 çıkışlı Moto 360’ın takipçisi olması bekleniyor. Söz konusu saatin üretimini Motorola adına eBuyNow gerçekleştirmişti. Moto G için de bu formülün uygulanması bekleniyor.

Snapdragon Wear 4100, selefi Snapdragon Wear 3100’e kıyasla daha verimli ve daha hızlı bir işlemci niteliğinde. Snapdragon Wear 4100 taşıyan akıllı saatlerin pil ömrü ve performans konusunda önemli ilerlemeler sağladığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 13 için belirlenen tatlı kod adı Tiramisu olabilir

Motorola Moto G hakkındaki haberlere önümüzdeki dönemde yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Google’ın Wear OS platformunun da bu yıl yenilenmesinin beklendiğini belirtmekte fayda var.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...