Motorola’nın yeni amiral gemisinin ismi belli oldu

Motorola, geride kalan ayın ilk günlerinde Qualcomm Snapdragon 800 serisi işlemci taşıyan bir amiral gemisi telefonu 2021’de tanıtacağını duyurmuştu. Şirketten konuyla ilişkin bir açıklama daha geldi. Motorola, telefonun Edge S adıyla resmiyet kazanacağını da ilan etti.

Motorola Çin mobil telefon biriminin genel müdürü Chen Jin, Weibo’da yaptığı paylaşımda yeni amiral gemisinin gelişini bir kez daha müjdeledi. Bu paylaşımda “Yeni seri yakında geliyor, yeni amiral gemisi geliyor ve Snapdragon 8XX sabit” ifadesi yer alıyor.

Motorola’nın yeni amiral gemisi için daha önce Capri ve Nio kod isimleri gündeme gelmişti. Ancak Weibo paylaşımıyla birlikte telefonun Edge S adını taşıyacağı doğrulandı. Söz konusu paylaşımda Motorola’nın klasik logosunun görüldüğü bir görsel de bulunuyor.

Motorola Edge S 105 Hz ekranla gelebilir

Jin’in Weibo paylaşımı akıllı telefonun adını doğrulasa da, başka bir detay göstermiyor. Adı açıklanmayan işlemcinin Snapdragon 888 mi yoksa Snapdragon 865 mi olduğu belirsizliğini koruyor. 6.7 inç büyüklüğünde, Full HD çözünürlüklü 105 Hz ekran telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

motorola edge s

Motorola Edge S için henüz bir tanıtım tarihi işaret edilmiş değil. Ancak telefon için doğrulamanın gelmesi, cihazın yılın ilk çeyreği içinde resmiyet kazanma ihtimalinin kuvvetli olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Bul uygulamasını resmen üçüncü taraf cihazlara açtı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...